Voor bibliotheken in transitie

Regiobijeenkomst Belastingen en Toeslagen

Regiobijeenkomst Belastingen en Toeslagen

Regionale netwerkbijeenkomst

Op dinsdag 31 oktober 2023 organiseren Bibliotheek ServiceCentrum (BiSC) Utrecht, de Belastingdienst en Dienst Toeslagen een regionale netwerkbijeenkomst voor de regio Utrecht in de Bibliotheek Eemland in Amersfoort. Deze bijeenkomst is bedoeld voor medewerkers van organisaties die mensen helpen met het regelen van hun belastingen en toeslagen.

Deelname aan de bijeenkomst is gratis.

Het doel van de bijeenkomst is het regionale netwerk te versterken en ervaringen en informatie uit te wisselen die je kunt gebruiken bij het hulpverlenende werk.

Wanneer & waar?

  • 31 oktober 2023
  • Van 12.00 uur tot 16.00 uur
  • In de Bibliotheek Eemland in Amersfoort

Voor wie?

De bijeenkomst is bedoeld voor alle relaties van de Belastingdienst en Dienst Toeslagen die mensen helpen met het regelen van belasting-, toeslagen- en invordering gerelateerde zaken. Alle genodigden komen uit de regio Utrecht en spelen een actieve rol in het dienstverlenende netwerk.

Programma

Het programma bestaat uit een plenair deel met verschillende sprekers. Vervolgens is er ruimte om 2 werksessies te volgen. Tot slot is er een “in gesprek met Logius/RDW/CJIB” en aansluitend een informatiemarkt.

12.00 – 12.30 uur                     Inloop met lunch

12.30 – 12.45 uur                      Opening

12.45 – 13.15 uur                     Petra Doelen, sociale innovatie activiste, die zich inzet voor ontwikkeling van beleid vanuit de leefwereld van de inwoner, om zo kwetsbare inwoners (laaggeletterdheid, eenzaamheid, armoede) beter te bereiken. Vanuit haar onderzoeken en projecten krijgen jullie handvatten om beter samen te werken en nog meer mensen te bereiken”

13.15 – 13.35 uur                      Karen Schrama van Voedselbank Ronde Venen in Mijdrecht over hun inzet om mensen sneller en gerichter te helpen met hun financiële zaken.

13.35 – 13.45 uur                      Pitch van stands informatiemarkt

14.00 – 14.50 uur                     Werksessies (je kunt er 2 volgen)

  1. Toeslagen over life events & toeslagen
  2. IDO over samenwerken in het netwerk
  3. Stella en LIC over hulp bij schrijnende gevallen

15.00 – 16.00 uur In gesprek met RDW, Logius en CJIB aansluitend infomarkt.

Informatiemarkt

Op de informatiemarkt kunt u informatie inwinnen en vragen stellen bij verschillende stands. De volgende organisaties zijn aanwezig:

  • Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is een uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Zij doen inning en incasso van verkeersboetes, maar innen ook andere geldboetes. Met invorderingen gerelateerde vragen kun je bij hen terecht.
  • Kennisnetwerk belastingen en toeslagen is het online platform voor de uitwisseling van kennis en informatie. Met Kennisnetwerk kun je je voorbereiden op de ondersteuning bij aangifte inkomstenbelasting en het aanvragen en/of wijzigen van toeslagen. Daarnaast kun je op de website van Kennisnetwerk tips, cursussen en toetsen vinden om je kennis te toetsen.
  • Landelijke Incasso Centrum (LIC) houdt zich bezig met massale processen. Bij de invordering komt veel kijken. Heb je vragen over hoe het in zijn werk gaat met de betalingsregeling voor belasting- of toeslagschulden? Loop je tegen bepaalde casuïstiek inzake de invordering aan. Hoe werkt uitstel van betaling? Voor al dit soort vragen staan medewerkers van het CJIB voor je klaar.
  • Logius is beheerder van DigiD, DigiD machtigingen en MijnOverheid. Je kunt hier vragen over stellen en Logius ontvangt ook graag feedback over het gebruik van hun producten. Daarnaast lichten de medewerkers van Logius toe hoe de diensten veilig en gemakkelijk toegang tot overheidsdiensten geven.
  • Dienst Toeslagen deelt graag hoe zij burgers wil stimuleren gebruik te maken van hun recht op toeslagen. Samenwerking met jullie als dienstverlener is hierbij belangrijk! Je kunt bij de toeslagen stand uiteraard terecht met vragen over toeslagen.
  • Rijksdienst Voor Wegverkeer (RDW) Unit Handhaving:  APK- en Verzekeringsplicht
    Samen kunnen we uw cliënt helpen / Handhaven met de menselijke maat
    De RDW stuurt een brief naar mensen die meerdere opeenvolgende boetes hebben ontvangen. Doel hiervan is contact te krijgen om hen te informeren hoe een volgende boete voorkomen kan worden. Tijdens dit contact bespreken wij de situatie en hebben hierbij aandacht voor persoonlijke omstandigheden. Ook worden de controles tijdelijk stopgezet zodat de persoon in kwestie tijd heeft om zijn zaken op orde te brengen. Daarnaast wordt voorkomen dat de situatie erger wordt. Door het bieden van een helpende hand zullen deze mensen snel en voor langere tijd weer voldoen aan de APK- en verzekeringsplicht.
    Uw hulp is nodig! Wij bespreken graag met u wat mogelijk is.

Aanmelden

Enthousiast geworden? Meld je dan hier aan.

Mocht je na aanmelding toch verhinderd zijn, stellen we het op prijs als je dat ook aan ons doorgeeft via maatschappelijkdienstverleners@belastingdienst.nl.

Meer weten?
Neem contact op met: